AÖF tek ders sınav zamanı ne zaman


Kredili Sistemde Sınavlar

AÖF tek ders sınavı ne zaman ve hangi illerde yapılacak?

YÖK Başkanı Gökhan Çetinsaya, twitter hesabında yaptığı açıklamayla tek dersi kalmış mezun durumundaki AÖF öğrencilerine sınav müjdesi verdi.

Yükseköğretim Kurulu (YÖK ) Başkanı Prof. Dr. Gökhan Çetinsaya, bu eğitim-öğretim yılında tek dersten başarısız olan Açıköğretim Fakültesi öğrencilerinin, 28 Temmuz 2013‘de tek ders sınavına alınacağını duyurdu.

YÖK’ ten yapılan açıklamaya göre, Yükseköğretim Kurulu (YÖK ) Başkanı Prof. Dr. Gökhan Çetinsaya, sosyal paylaşım sitesi Twitter’da konuya ilişkin duyuruda bulundu.

Yükseköğretim Kurulu (YÖK ) Başkanı Prof. Dr. Gökhan Çetinsaya “Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi mezun durumdaki öğrenciler için tek ders sınavı 28 Temmuz’da, 11 merkezde yapılacak” ifadesini kullandı.

Sınav Adana, Ankara, Antalya, Bursa, Diyarbakır, Erzurum, Eskişehir, İstanbul, İzmir, Samsun, Van’da  ve yurt dışı programlarına kayıtlı öğrenciler için Almanya-Köln ile Azerbaycan-Bakü’de yapılacak. Yaklaşık 50 bin öğrencinin girmesi beklenen sınav, toplamda 550 ders için gerçekleştirilecek. Sınava mezun olabilmesi için tek dersi kalan öğrenciler girebilecek.

Umarız tek ders sınavına girecek tüm öğrenciler sınavlarından iyi notlar alır, Okullarından mezun olurlar. Açık Öğretim – AÖF Rehberi

AÖF tek ders sınav zamanı ne zaman ile Benzer Yazılar:

“AÖF tek ders sınav zamanı ne zaman” için 1 Yorum

  1. SEVİNÇ GÜL YAĞCI diyor ki:

    tek ders sınavı izmir de nerede gireceğm ve ne zaman öğrenebilirmiyim

AÖF tek ders sınav zamanı ne zaman Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

 Son Yazılar FriendFeed

Facebook’ ta Takip Et